pensare e credere - sono due azioni che meritano il nostro tempo personale.
questo blog è una riflessione sulla tolleranza moderna, che non rispetta i limiti; sulla fede che è diventata teorica e relativa; sulla raggione che si usa solo durante la spesa; e sulla così detta "morale" che non ha i fondamenti cristiani...

Saturday, November 3, 2012

Як тривога, то до Бога... або релігія - класичний інструмент маніпуляції

Як часто людина згадує про Нього? Коли до принципів життя Його народу звертаються можновладці?
Останнім часом саме ВИБОРИ стали найдивнішим інструментом "навернення" людини до Бога, або принаймні підставою згадати що таке ці "християнські цінності".


Ось і мормон (мормони не вважаються і ніколи не вважались християнами) Ромні вирішив "нагадати" американцям, що окрім всього він ще й захищатиме "християнські цінності". Тільки от про що він? Про які конкретно цінності? І якими взагалі він, мормон у п'ятому поколінні, бачить ці "християнські цінності"? 

Як вдало політики кидають слова на вітер, як легко вони вживають сильні фрази, і з якою насолодою споглядають за тим, як люди (чи від неосвіченості, чи від безнадії) їм вірять. 

І проблема в тому (і саме це обурює!!!!), що навіть засоби маніпуляції стали примітивними. Ромні вдало вжив ключові слова "християнські цінності", але ж і недалекому зрозуміло, що це як та кістка для собаки. Невже католики та інші християни Америки для Ромні просто пси? Невже кинувши ці "християнські цінності" (поняття доволі широке) він відчуває себе кращим за Барака з його контрацепцією та абортами? Буцім-то "ось вам, беріть свої цінності. А тепер бачите, я кращий за Обаму!"

Чесно кажучи, така нахабність і відкрита зневага до людей і до священного дуже сильно дивують. Куди це все взагалі йде, якщо вже навіть політична маніпуляція стала такою банальною...

Ромні нагадує фарисея...
«Дякую Тобі, що я не такий, як інші люди, грабіжники, неправедні, перелюбники; не такий, як цей митар, бо я пощу два рази на тиждень, зі свого статку, зі свого прибутку даю десятину» (Лк. 89. 11).

No comments:

Post a Comment