pensare e credere - sono due azioni che meritano il nostro tempo personale.
questo blog è una riflessione sulla tolleranza moderna, che non rispetta i limiti; sulla fede che è diventata teorica e relativa; sulla raggione che si usa solo durante la spesa; e sulla così detta "morale" che non ha i fondamenti cristiani...

Monday, November 12, 2012

Нове амплуа Патріарха Кирила:

Посол миру

"I am here to offer prayers"

Візит Патріарха Кирила до Святої Землі і справді є історичною подією. Адже це вперше за хтозна-скільки десятиліть Московський Патріархат нагадує усім, що саме вони є тим Третім Римом.

Питання ось тільки "з чого б це Кирило почав так рухатись світом?" 

Не так вже й давно (у році Божому 2010-му) в славному українському місті Одеса Патріарх Московський (в світі просто Кирило Гундяєв) підкреслив велич нової ідеологічної стратегії РПЦ - "російський світ", в оригіналі "руський мир" (який в народі окреслили просто і по-домашньому "гундяївщина"): концепція, яка мала б надати духовне виправдання прагненню Росії відродити свій політичний (і не тільки) вплив (тотальний контроль) на Україну, Білорусію тощо. "Російський світ" - це була новітня спроба РФ відродити свої імперські настрої, використовуючи МП, власне, за первісним її призначенням - як цезарепапістську церкву (простіше кажучи, як праву руку і головну підтримку Царя). Тоді здавалось, що Патріарха сповна влаштовує
 роль ідеологічної підставки (опори..) для влади. Але, як бачимо, амбіції - вони не відрізняються особливою стабільністю, їм властивий постійний розвиток.

Ось і вирішив Патріарх Московського Патріархату (історія: самопроголошеного у 1589 році. До цього усі наші землі належали Київській Митрополії Константинопольського Патріархату. Але турки нас явно підставили, коли взяли Константинопіль у 1453 році... Тут Московія і почала активно нарощувати свої амбіції)... вирішив він просто йти далі, згадавши про Третій Рим. А далі все просто: Третій Рим - Третій Папа.. Візити до інших країн..зустрічі з головами держав..слова про мир... Може він ще й проповіді Венедикта XVI почне на свій лад переробляти?

Цирк.. (сказано не для образи..просто треба було раніше думати.. а зараз - це вже трошки смішно)

РПЦ МП просто розуміє, що ізоляція, в яку вона потрапила завдяки деяким власним політичним стратегіям, не дає плодів, і шкодить не тільки Патріархату як структурі, але й російській православній вірі (хоча скоріш там слід говорити про релігіозність...). 


Ідеології РПЦ (було б коректніше сказати "релігійно-політичні доктрини"): 
-"Третій Рим" (активно розвинулась у Московії за Івана Грозного. Хоча навіть ця ідея, і та не є Їхньою автентичною, а має набагато глибше коріння...); 
-"Слов'янофільство" ("самодержавіє, православіє, народність", період царювання Миколи І Романова);
-"Руській мір" (шовіністична релігійна ідеологія Патріарха Кирила)

призвели до релігійної та ідеологічної історично обґрунтованої ізоляції РПЦ МП та православної віри. Ізоляція, як відомо, не сприяє ризвитку... і передбачає занепад.

Так невже МП зараз вирішила нарешті зійти з небес до реалій іншого світу? Чи може "Посол миру" - це просто нова антиізоляційна "оригінальна" політика РПЦ?.. 

...хотілося б все ж таки вірити в прості і добрі наміри Патріарха Кирила...


No comments:

Post a Comment