pensare e credere - sono due azioni che meritano il nostro tempo personale.
questo blog è una riflessione sulla tolleranza moderna, che non rispetta i limiti; sulla fede che è diventata teorica e relativa; sulla raggione che si usa solo durante la spesa; e sulla così detta "morale" che non ha i fondamenti cristiani...

Saturday, January 19, 2013

Булгаков мав рацію..

Дєло кончєно..

"- Да ведь нельзя же всю жизнь строить на сигнализации и каких-то револьверах. Не в этом дело. Я говорю вообще, обобщая, так сказать, случай. Дело в том, что исчезло самое главное, уважение к собственности. А раз так, дело кончено. Если так, мы погибли." 

("Белая Гвардия" 1923-1924)

Це вам нічого не нагадує? Колись, починаючи з року 1917, люди плавно почали втрачати те, що мали, то, що заробили власною працею, те, що за правом належало тільки їм. З приходом комунізму зникла будь-яка повага і взагалі розуміння приватної власності. Себто розуміння було, але приватна власність перетворилась з нормального і натурального явища на щось негативне і ганебне.

Чомусь банальну неповагу до приватного нахабно і хитро охрестили християнським терміном "ділитися".

Чомусь "ділитися" з роками комунізму стало замінником слова "заздрість та неповага" і отримало навіть підримку та обґрунтування на законодавчому рівні: "Ставка податку на землю в Україні зросте втричі". і це не єдиний приклад, досить згадати новий "Налоговый Кодекс". Податки просто вбивають усіляку можливість хоча б спробувати мати щось своє. Зараз малі підприємці єдине що роблять, так це намагаються не втратити те, що вже є.
"Ділитися" тепер означає, що бідні мають віддати все багатим, і просто забути й думати про те, щоб мати щось своє, власне, приватне і недоторкане. Чесно кажучи, я хронічно не переношу і завжди уникаю слів "бідні-багаті", звучать вони аж занадто "по-жлобскі", але що поробиш, "дело кончено"...

"Если так, мы погибли" Булгаков мав рацію, він все ж таки мав дар політичних пророцтв. Хоча, думаю, він просто вмів уважно споглядати та аналізувати все те, що відбувається навколо, розуміючи наслідки тих далеких від нашого часу змін. Багатьом українцям тоді здавалось, що комунізм - це просто нова влада, насправді ж - це було нове бачення людини, яке перевернуло нормальний, здоровий та природній устрій соціуму, вбиваючи в голови людей неповагу та нахабство під виглядом справедливості.

No comments:

Post a Comment